فیلتر شکن تلگرام

بازدید : 183 نفر


377روز قبل

آدرس کانال : @

آیدی مدیر کانال: @


توضیحات کانال :

پیام رسان تلگرام در روزهای پیشین با اختلال در شبکه دیتای همراه رو به رو گشت و از ساعت ۱۸ دهم دیماه، به طور کامل از دسترس خارج گشته است.

در حالی که انتظار میرفت طبق گفته بعضی از مسئولین مرتبط فیلتر تلگرام موقتی باشد، یک منبع موثق در گفتگو با «ایلنا» گزارش داد که این پیام رسان روسی برای همیشه در ایران فیلتر شده و هرگز رفع فیلتر نخواهد شد.

از دهم دیماه و همزمان با فیلتر سراسری تلگرام، تمام نشانه‌ها حاکی از آن بود که این مسدودسازی موقتی خواهد بود. «اسماعیل جبارزاده»، معاون سیاسی وزیر کشور نیز در خصوص فیلتر و اختلال در شبکه پیام رسان تلگرام گفته بود: «دولت بنای تعطیلی شبکه‌های مجازی را ندارد اما وقتی که ایجاد اختلال می‌شود طبیعی است که از ابزارهای کنترل اجتماعات غیرقانونی استفاده شود و تصمیمات مقطعی گرفته شود.»

فیلتر شدن تلگرام

فیلتر سراسری تلگرام

اما همانگونه که «پاول دورف» در دهم دیماه پیش‌بینی کرده بود، این تصمیم مقطعی نیست. خبرگزاری ایلنا نیز اکنون به نقل از «یک منبع آگاه» مینویسد: «مسئولان مجموعه تلگرام با مقامات ایرانی همکاری نکرده اند و مشکل در عبور از خطر قرمز ایران توسط یک پیام رسان بیگانه با تعداد زیاد کاربر ایرانی است. انتظار بر این است که پیام رسان تلگرام با وجود نمونه‌های داخلی مناسب و امن حتی نمونه‌های خارجی، به صورت دائمی فیلتر و از دسترس خارج شود. توصیه می‌کنیم مردم از شبکه‌های اجتماعی داخلی مانند سروش استفاده کنند.»

این در حالی می باشد که هنوز شبکه های اجتماعی  داخلی موفق نشده اند تا تمام امکانات موجود در تلگرام را در شبکه‌های پیام رسان خود په روز رسانی کنند و در نتیجه کسب و کارهای نوپا نمیتوانند از پیام رسان های ایرانی به خوبی بهره ببرند و کمتر مورد توجه قرار گرفته اند.

همچنین این منبع آگاه خبر می‌دهد که فیلترینگ اینستاگرام به صورت موقتی است و به زودی رفع فیلتر خواهد شد

تلگرام براساس آخرین آمار 40 میلیون کاربر ایرانی و 730 هزار کانال فعال دارد که همه امیدوار به رفع فیلتر تلگرام می باشند.

خبر جمعه 15 دیماه

خبرها حاکی از آن است ، از ساعتی قبل (روز جمعه 15 دیماه) در شهرهایی که درگیری و اغتشاش در آنها وجود نداشت رفع فیلترتلگرام صورت گرفته است.

به گزارش گروه اجتماعی برنا ؛ از ساعتی قبل رفع فیلتر تلگرام از شهرهایی که در روزهای گذشته اغتشاشی در آنها وجود نداشت آغاز شده است و به نظر می رسد با آرام شدن فضای شهرهای دیگر این رفع فیلتر در کل کشور انجام گیرد.


عضویت در کانال تماس با مدیر کانال گزارش تخلف
برچسب ها:
توجه : سایت سیتی کانال | لیست کانال ها و گروههای تلگرام هیچ مسئولیتی در قبال محتوای این کانال ندارد.
#