بازدید : 108 نفر


304روز قبل

آدرس کانال : @

آیدی مدیر کانال: @


توضیحات کانال :

تعریف کانال تلگرام

در این مطلب علاوه بر تعریف کانال تلگرام به آموزش ساخت کانال تلگرام نیز میپردازیم، کانال تلگرام در واقع یک مجرای اطلاع رسانی از طریق نرم افزار تلگرام است که میتواند تا هر تعداد (نامحدود) عضو بگیرد و مدیر کانال تلگرام میتواند چندین مدیر به آن اضافه کند و در صورت تشخیص بعضی از آن مدیران را حذف کند.

کلیه اعضای کانال تلگرام  قابلیت مشاهده اطلاعات ارسالی از طریق مدیر کانال تلگرام را دارند و از این نظر تفاوتی میان اعضا نیست ولی هیچ یک از اعضای عادی (اعضایی که مدیر نیستند) اجازه ارسال مطلب و پیام را نخواهند داشت.

قابلیت های کانال تلگرام

 • امکان ارسال متن، عکس، ویدئو،گیف، فایل صوتی و خیلی موارد دیگر
 • امکان مدیریت کانال تلگرام از طریق چند حساب کاربری مختلف
 • مشاهده ممبرهای کانال و تعداد دقیق آنها
 • امکان مشاهده تعداد سین و بازدید مطالب ارسالی در کانال توسط مدیر و اعضا
 • امکان بازنشر هر مطلب توسط ممبرها
 • ممبرگیری و افزایش اعضای کانال تلگرام با انتشار لینک کانال
 • امکان افزایش اعضا به صورت نامحدود
 • امکان جایگزین کردن ربات تلگرام به جای مدیر کانال تلگرام
 • قابلیت ایجاد کانال تلگرام به صورت عمومی و خصوصی

تفاوت های بین کانال تلگرام و گروه تلگرام

بعد از اینکه قابلیت ها و امکانات کانال تلگرام را بیان کردیم میخواهیم به تفاوت میان کانال و گروه تلگرام بپردازیم

 • در کانال تلگرام محدودیت افزایش اعضا وجود ندارد ولی در گروه حداکثر تا 30 هزار عضو میشود به گروه اضافه کرد (شاید در زمان مطالعه این مقاله این محدودیت در گروه تلگرام از میان برداشته شده باشد)
 • در کانال تلگرام تنها مدیر  و یا مدیران اجازه ارسال پیام دارد ولی در گروه همه اعضا امکان ارسال پیام را دارا هستند.(البته مدیر گروه میتواند بعضی از اعضا را در مورد ارسال پیام محدود کند)
 • در کانال فقط مدیر میتواند اعضا را مشاهده کند، ولی در گروه همه اعضا میتوانند اعضای دیگر گروه (لیست اعضا) را مشاهده کنند.

آموزش ساخت کانال تلگرام

قبل از اینکه به آموزش ساخت کانال تلگرام بپردازیم به شما پیشنهاد میکنم که حتما از آخرین نسخه این نرم افزار استفاده کنید و سعی کنید تا حتما تلگرام شما بروزرسانی شده باشد، ضمنا نسخه اصلی خود تلگرام به نسخه های دیگر ترجیح داده میشود.

ابتدا همانند تصویر بر روی سه خط چین و بعد new channel کلیک کنید

آموزش ساخت کانال تلگرام

ارتباط با ادمین کانال تلگرام

بعد در قسمت channel name نام کانال خود و در قسمت description توضیحات کانال را وارد و ضمنا از محلی که تصویر دوربین می باشد عکس کانال خود را انتخاب کنید و به مرحله بعدی بروید.

ارتباط با ادمین کانال تلگرام

ترفندهای کانال تلگرام

در اینجا میتونید نوع کانال عمومی ( public channel ) و یا خصوصی (private channel) را انتخاب کنید، ضمنا تفاوت این دو نوع این هست که کانال عمومی قابلیت جستجو توسط افراد و کاربران تلگرام را دارد ولی کانال خصوصی این قابلیت را ندارد.

ساخت کانال تلگرام در کامپیوتر

مدیریت کانال تلگرام

در صورت انتخاب کانال عمومی می بایت در قسمت link یک آدرس که قبلا توسط دیگر کاربران تلگرام انتخاب نشده است را انتخاب کنیدو به مرحله بعدی بروید و در صورت انتخاب کانال خصوصی لینک به صورت خودکار ایجاد میشود.

در این مرحله میتوانید تا 200 نفر از مخاطبان دفترچه تلفن خود را به کانال اضافه کنید( کافی هست روی آنها کلیک کنید) و به مرحله بعدی بروید .

ساخت کانال در موبوگرام

ساخت لینک کانال تلگرام

تبریک، کانال تلگرام شما ایجاد شد، شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه سوالی از قسمت پشتیبانی سایت با ما در میان بگذارید.

ضمنا ساخت کانال تلگرام در کامپیوتر و نسخه دسکتاپ تلگرام شبیه همین مطلب آموزشی می باشد و شما میتوانید جهت مدیریت کانال و ارتباط اعضا با مدیر کانال، آیدی خود را در قسمت توضیحات کانال درج کنید.

 


عضویت در کانال تماس با مدیر کانال گزارش تخلف
توجه : سایت سیتی کانال | لیست کانال ها و گروههای تلگرام هیچ مسئولیتی در قبال محتوای این کانال ندارد.
#